Často kladené otázky

Čo sa stane s pokosenou trávou?
Robomow® je určený na mulčovanie. Kosením pri 5800ot/min. zanecháva maličké kúsky trávy, ktoré sa stratia v trávniku a rýchlo sa rozložia na hnojivo pre trávnik. Vôbec nie je nutné trávu zbierať.
Je inštalácia zložitá a koľko času zaberie?
Inštalácia je celkom jednoduchá, pozostáva z osadenia drôtu okolo Vášho trávnika. Kompletný postup je opísaný v Návode na obsluhu. Priemerná inštalácia zaberie 1 – 3 hodiny, jednorázovo.
Je nutné obvodový drôt zahrabať?
Nie, v praxi väčšina ľudí položí drôt v odporučenej vzdialenosti od okraja trávnika a zaistí ho k zemi priloženými kolíkmi. Rastúca tráva ho zakryje veľmi rýchlo. Môžete ho aj zakopať 7 – 10 cm, ak si to prajete.
Ako mám vedieť, že to bude pracovať v mojej záhrade?
Robomow® bude pracovať na každej záhrade, kde sa dá použiť bežná tlačená kosačka.
Mám stromy a iné objekty na záhrade. Ako to bude pracovať?
Tvrdé a aspoň 20 cm vysoké objekty detekujú priamo senzory v nárazníku - pri dotyku zmenia smer jazdy. Iné plochy (záhon, bazén, ...) sa vylúčia z kosenej plochy rovnakým drôtom ako je použitý na obvod trávnika.
Ako je to s kopcom?
Robomow® si s kopcom poradí ak je možné ho bezpečne kosiť s tlačenou kosačkou.
Ako dlho sa bude kosiť moja záhrada?
Určite to bude dlhšie ako s tlačenou kosačkou, Vy však zatiaľ môžete robiť iné veci, zaťiaľ čo kosačka je zanepráznená. Celkový čas závisí od veľkosti pozemku a kosačky, ktorú si vyberiete. NEZABUDNITE, že Robomow® môže kosiť kedykoľvek chcete, cez deň, v noci. Preto môžete tento čas stráviť ako chcete, je to jednoducho stroj na úsporu času.

Ak sme nezodpovedali Vaše otázky, môžete sa nás opýtať telefonicky, alebo prostredníctvom e-mailu.ORINEX s.r.o., Rožňavská Baňa 184, 048 01 Rožňava, mobil: +421 905 944 844; e-mail: orinex@orinex.sk