Ako funguje Robomow?

Vyžaduje jednoduché jednorazové nastavenie, ktoré si môže spotrebiteľ nastaviť sám. Štandardný elektrický drôt je položený okolo vonkajších okrajov trávnika a každých pár metrov je prichytený kolíkmi k povrchu trávnika. Drôt a kolíky sú dodávané s výrobkom. Drôt je napojený na malú batériu nazývanú obvodný vypínač (je súčasťou balenia). Drôt položený na trávu sa stáva neviditeľným po 2-3 týždňoch. Robomow® vie rozoznať drôt použitím špeciálneho senzoru a uistí sa, že je vždy vo vnútri vyznačenej plochy.

Robomow sa obsluhuje stlačením zeleného gombíka "Go" na prístroji. Po trávniku sa pohybuje systematickým vzorom krížom-krážom, pokrývajúc trávnik niekoľkokrát zo strany na stranu, aby si zaistil, že celá plocha je pokosená a tráva je posekaná z rôznych uhlov.

S RL2000 a jej dobíjacej základne je všetko ľahšie! Po kompletnom jednorazovom nastavení drôtu okolo trávnika vrátane prípravnej stanice, sa nastaví týždenný program a zabudnete na kosenie na celú sezónu. Robomow® automaticky odštartuje od naprogramovaného dňa a času a potom sa automaticky vráti do prípravnej stanice, aby sa nabil a pripravil na ďalšiu naprogramovanú činnosť. Týždenný program môžete kedykoľvek zmeniť, ak si to vyžadujete.

Prípravná stanica má zabudovaný obvodný vypínač, ktorý sa automaticky zapne, keď je Robomow® naprogramovaný na činnosť. Na konci každej činnosti, keď sa Robomow® vráti do prípravnej stanice, sa obvodový vypínač sám vypne.

Robomow je vybavený zabudovanou ručnou kontrolou, ktorá pred činnosťou poháňa zariadenie zo skladu až k trávniku a po výkone naspäť do skladu. Ručná kontrola tiež umožňuje užívateľovi používať Robomow® ako ručnú kosačku, aby mohla sekať trávu aj v miestach, kde nie je možné dostať sa automatickou činnosťou, ak je to nutné. Kým je zariadenie v sklade pripojené k nabíjačke, batéria sa nabíja. Nabíjanie trvá poväčšine 24 hodín, potom je Robomow® pripravený na činnosť na nasledujúci deň.ORINEX s.r.o., Rožňavská Baňa 184, 048 01 Rožňava, mobil: +421 905 944 844; e-mail: orinex@orinex.sk